DSCF2995 copy.jpg

Často kladené dotazy

1.Jak navázat šátek
Pokud vás zajímá, jak šátek správně uvázat, obraťte se na odborníka na nošení dětí nebo známého/kamaráda kdo má s nošením zkušenosti. Další skvělým zdrojem informací jsou facebookové skupiny. My doporučujeme skupinu nosíme děti a její lokalní podskupiny:)

2. Nezavadnost?
Šátky i proces tkaní a barvení bavlny jsou opatřeny certifikatem oeko-tex standard 100. Öko-Tex Standard 100 je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.  

3. Praní a sražení šátku?
Šátek před prvním nošením doporučujeme vyprat. během prvního praní se šátek smrští o cca7%.  Důvodem je, že šátek který obdržíte je přímo z tkalcovského stavu a tkanina se při prvním praní přirozeně smrští. Během následného používaní se časem velikost vrátí do původního stavu. Perte dle pokynu na štítku šátku.

4. Doba dodání šátku?
Obvyklá doba dodání je do 5 pracovních dnů. Výjimečně se může stát, že šátek v dané velikosti zrovna nemáme na skladě. V takovém případě vás budeme kontaktovat emailem a domluvíme se jak budeme dále postupovat k vaší spokojenosti. Né vždycky stíháme aktualizovat webshop, protože jsme malá firma dvou umělců, ale díky tomu mohou být šátky za dostupné ceny a tak to preferujeme. Domáčtější a lidštější přístup pro zákazníky s podobným smýšlením.

5. Pro jak staré dítě je šátek?
Šátky mají asi 320g na m2 a jsou to tudíž trochu tlustší šátky, ideální na jaro-podzim-zima a děti od 4 měsíců.  My a i další rodiče v šátku nosili i novorozené miminko, s trochou praxe to určitě zvládnete i vy vzhledem k pevnosti se spíše hodí pro starší miminko. Horní hranice pak v závislosti na váze (do 19 kg dítěte) šátek už nosili tříleté děti, je to jeden z pevnějších šátků na trhu.

6. Proč máme webshop v Eurech?
Jsme dva čeští umělci žijící v Holandsku, kde také máme živnost a než se přestěhujeme, necháme tedy webshop v eurech, ve vztahu k místu živnosti. Aktualní cena šátku se proto může lehce měnit dle kurzu eura-czk a také dle kurzu který vám při převodu nabídne vaše banka. 

7. Vzroz šátku?
Vzor navrhujeme sami. viz delší povídání v sekci O nás a dále pak detailněji je příběh u jednotlivých šátků. Některé šátky jsou inspirované přímo sny, pro dobré uspáváníJ

8. kdy je možné šátek vrátit?
Viz obchodní podmínky. Ale pokud je nenošený bez porušené ochranné pásky, tak do dvou týdnů.

9. Kde je šátek vyroben?
Bavlna na šátky je barvena v Ceske barvírně a šátky jsou utkány v České tkalcovně. Jde nám o to, aby byly naše práce kvalitně vyrobené v dobrém pracovním prostředí za férové platy navíc u sympatických lidí, to bude mít určitě vliv na dobrou vibraci našich šátků a uspívání. Radi podporujeme evropskou vyrobni ekonomiku a lokální pracovní sílu.

10. Umístění vzoru?
Je možné se domluvit, co přesně má ze vzoru být na středu šátku, za příplatek 20e, jelikož v takovem pripade nam vzniká odpad v podobě odstřižku šátku, tento odstřižek vám radi přibalíme k objednavce.

11. Edice a cena šátku?
Šátky jsou v edici 90 kusů a tak zakoupením současně získáváte originální certifikované umělecké dílo. Jsme umělci a tímto způsobem se snažíme přinést příběh a moderní umělecké díla i do domácností s normálním rozpočtem, to nám dělá radost. V sekci o nás se dozvíte více o tomto záměru.

12.Poštovné?
za poštovné z holandska doplácíte pouze to co by ste platili za poštovné v čechách

13.Proč bavlna?
Bavlna se snadno pere, dlouho vydrží a je to přírodní materiál. Je taky moc příjemná pro tělo dítěte i nosícího dospělého. Na rozdíl od vlny nekouše nebo od lnu se

nemuchlá.

14.Měkkost šátku a zanošení?
Náš šátek je na začátku tvrdší, s každým dalším nošením a zhruba po 10ti navázáních a 5praních se da považovat za zanošený, vlákna bavlny změknou a postupně začne být na omak velice jemný, po zanošení nejen šátek získá původní velikost ale také se lépe dotahuje. Bavlna mněkne i nadále ale zásadní proces proběhne přibližně v tomto časovém úseku. Taková klasika u bavlněného šátku.